Hakkımızda

Gülay Güner

Gülay Güner GGlease’in kurucu ortağıdır. Aynı zamanda, işletmelere finans, yatırım ve yönetim danışmanlığı ile banka ve finansal kurumlara eğitim veren GG Partner Danışmanlık şirketinin kurucu ortaklarındandır. Gülay Güner 30 yılı dolduran uzunca bir sürede banka, finansal kurumlar ve sigorta sektöründe (Türkiye Öğretmenler Bankası, Halkbank, Yapı Kredi Leasing, Toprak Leasing&Faktoring, Toprakbank, Deniz Leasing&Faktoring, Strateji Faktoring, Yatırım Leasing, TE Sigorta Brokerlık ) finansal analiz, krediler risk izleme bölümlerinde çalışmış ve iş hayatının 15 yıllık döneminde yönetim kurulu üyeliği genel müdürlük ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Üst düzey yöneticilik yaptığı süreç içerisinde Finansal Kurumlar Birliği’nde de leasing sektörü sektör temsil kurulunda ve birlik yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır.

Gülay Güner; sırasıyla İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Marmara İngilizce İşletme Yüksek Lisans , Anadolu Üniversitesi Adalet Yüksekokulu ve İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Bankacılık Yüksek Okulu, Okan Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Marmara Üniversitesi, Bankacılık Yüksek Okulu, Kocaeli Üniversitesi, Yıldız Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi gibi çeşitli üniversiteler ile TAYSAD, FİDER, Faktoring Derneği , Banka ve Piyasa İstihbaratçıları Derneği, Finansal Kurumlar Birliği, Türkiye Sinai Kalkınma Bankası, Kuveyttürk, İş Leasing, Haliç Leasing gibi çeşitli üniversite, banka, finans şirketi, dernek ve birliklerde eğitimler vermiş ve eğitimci olarak görev almaya devam etmektedir.

Aynı zamanda Radyo Gedik’de 2020 den beri Gülay Güner ile Finans programı ile Herkes için Hukuk programlarını da hazırlayıp sunmaktadır. GG TV & Gülay Güner youtube kanalında ekonomi, finans, hukuk, kültür sanat, tarih, moda, sağlık, emlakve teknoloji gibi konu başlıklarında içerik üretmektedir. Anadolu Musiki Derneği üyesidir.

Linkedin: linkedin.com/in/gülay-güner-348a3640

Gökçen Şahin

Şahin GGlease’in kurucu ortağıdır. Aynı zamanda Ruanda, Kigali’de, Afrika’daki yerel işletmeleri ve startup’ları ABD ve Avrupa’daki pazarlarla ve yatırımcılarla buluşturan Uplanet Partners adlı bir danışmanlık şirketinin sahibidir. Gökçen Şahin 20 yılı aşkın bir süre finansal hizmetler ve reel sektördeki farklı şirketlerde, stratejik yatırımlar, iş dönüşümü, operasyonel mükemmellik ve iş büyütme odaklı, üst yönetim kadrolarında çalıştı. 10 yılı aşkın bir süre Haliç Leasing şirketinin CEO’su ve Yönetim Kurulu üyesi görevlerinde bulundu; finansal kiralama ve KOBİ yatırımları, yurtdışı sermaye yönetimi, operasyonel organizasyon alanında derin bir deneyime sahiptir. Yanı sıra yönetim kurulu üyesi olduğu Marmara Yatırım A.Ş.’de tarım, gıda, lojistik ve gayrimenkul sektörlerindeki özel sermaye yatırımlarından oluşan portföyü yönetti. Türk Telekom uydu operatörü Eurasiasat’ta uluslararası ilişkiler koordinatörü olarak, Mercedes Benz Finansal Hizmetler ve Banca di Roma’da Bilgi Teknolojileri & İş Geliştirme departmanlarında bankacılık sistemleri, tüketici finansmanı ve leasing ürünlerinin geliştirilmesi projelerinde çalıştı.

Şahin Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü (1998) mezunudur. CIFE – European Institute’da AB İlişkileri üzerine aldığı master eğitiminde (2010), ‘Veri Gizliliği ve AB Yasaları’ (Data Privacy and EU Laws) konusunda tezini yazmıştır. Kolonyal tarih konusunu araştırmayı sevmektedir; İstanbul Üniversitesi Tarih Bölüm’ünden mezun olmuştur (2019). İtalyanca, Fransızca ve İngilizce dillerinden tarih ve sosyal bilimler ile ilgili kitap çevirileri yapmaktadır. Uplanet4Kids adında, Afrika, Ortadoğu, Asya ülkeleri başta olmak üzere dünyadaki yetim çocuklara kullanılmış oyuncak sağlayan bir sosyal girişimi vardır.

Linkedin: linkedin.com/in/gokcen-sahin-231a1541