Hakkımızda

Donanımlı Ve Danışman Ekip

Her biri 30 yıla yakın bankacılık ve finans sektöründe tecrübe sahibi kurucu ortaklar tarafından hayata geçirilen GGlease platformunun temel amacı; ekonomilerin omurgasını oluşturan KOBİ'lerin ekipman yatırımlarında doğru çözüme ulaşmalarına rehberlik etmek ve her türlü alternatifin tek bir platformda kolayca erişilebilir olmasını sağlamaktır. Böylece sürdürülebilir ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunulması hedeflenmektedir.

Gülay Güner

Kurucu Ortak

gulay guner

Gülay Güner, 30 yılı aşkın bir süre banka, finansal kurumlar ve sigorta sektöründe başarılı bir kariyer yürütmüştür.

Türkiye Öğretmenler Bankası, Halkbank, Yapı Kredi Leasing, Tekstil Faktoring, Toprak Leasing&Faktoring, Toprakbank, Deniz Leasing&Faktoring, Strateji Faktoring ve Yatırım Leasing, TE Brokerlık gibi önemli kurumlarda finansal analiz, kredi, risk izleme gibi departmanlarda görev almıştır.

İş hayatının 15 yıllık döneminde yönetim kurulu üyeliği, genel müdürlük ve yönetim kurulu başkanlığı gibi üst düzey pozisyonlarda yer almıştır.  

Finansal Kurumlar Birliği'nde leasing sektörü sektör temsil kurulu ve birlik yönetim kurulu üyeliği gibi önemli görevlerde bulunmuştur.

6361 sayılı kanun taslağının hazırlanması ve FKB’nin kurulması sürecinde çalışma komitelerinde yer almıştır.

Gülay Güner, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezuniyetinin ardından Marmara İngilizce İşletme Yüksek Lisans, Anadolu Üniversitesi Adalet Yüksekokulu ve İstanbul Üniversitesi Tarih bölümlerini bitirmiştir. Çeşitli üniversite, STK ve reel sektörde finans ve ekonomi alanlarında eğitimler veren Güner, firmalara danışmanlık yapmakta ve Radyo Gedik’de "Gülay Güner ile Finans" programını sunmaktadır. 

2018 yılında Capital dergisi tarafından Türkiye'nin '50 Güçlü Kadın' CEO'sundan biri seçilmiştir.  Ayrıca GG TV & Gülay Güner YouTube kanalında ekonomi, finans, hukuk, kültür- sanat, tarih, moda, sağlık, emlak ve teknoloji gibi çeşitli konularda içerik üretmektedir. Kültür ve sanat alanında da aktif olan Gülay Güner, Bülent Türkeli Anadolu Musiki Derneği üyesidir. Hatay depremzede kadınlar yararına organize edilen The Avratlar Grubu isimli sanat grubunda yer almaktadır.

Gökçen Şahin

Kurucu Ortak

gokcen sahin

Gökçen Şahin 20 yılı aşkın bir süre finansal hizmetler ve reel sektördeki farklı şirketlerde, stratejik yatırımlar, iş dönüşümü, operasyonel mükemmellik ve iş büyütme odaklı, üst yönetim kadrolarında çalıştı. 10 yılı aşkın bir süre Haliç Leasing şirketinin CEO’su ve Yönetim Kurulu üyesi görevlerinde bulundu; finansal kiralama ve KOBİ yatırımları, yurtdışı sermaye yönetimi, operasyonel organizasyon alanında deneyime sahiptir. 2021 yılından beri Ruanda, Kigali’de, Afrika’daki yerel işletmeleri ve startup’ları ABD ve Avrupa’daki pazarlarla ve yatırımcılarla buluşturan Uplanet Partners adlı bir danışmanlık şirketinin sahibidir.

Gökçen Şahin Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

CIFE – European Institute’da AB İlişkileri üzerine aldığı master eğitiminde ‘Veri Gizliliği ve AB Yasaları’ (Data Privacy and EU Laws) konusunda tezini yazmıştır. Kolonyal tarih konularını araştırmayı sevmekte; İtalyanca, Fransızca ve İngilizce dillerinden tarih ve sosyal bilimler ile ilgili kitap çevirileri yapmaktadır. Uplanet4Kids adında, Afrika, Ortadoğu, Asya ülkeleri başta olmak üzere dünyadaki yetim çocuklara kullanılmış oyuncak ulaştıran bir sosyal girişimi vardır.